۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

روایت‌هایی از یک کابوس

وقتی دختری هستی از سالهای سال بعد از واقعه، توی اتاق زیر پتو خزیدی و در آرامش مطلقِ بعد از ظهر کتاب میخونی و هرزچندگاهی  انگشتت رو بین صفحاتش بذاری،کتاب رو ببندی و به ناکجا خیره شی، به دخترهای این این قصه‌ها فکر کنی و از تصورش اشک روی گونه هات جاری شه یعنی اون کتاب اونقدر عمیق و واقعی هست که بدون تجربه‌ی مشترک، گند و کثافت و غم جنگ رو نشونت بده و تو یخ کنی، بغض کنی، بترسی،متعجب شی و باز به خوندن ادامه بدی.

#بخوانیم

  • Yas
  • چهارشنبه ۳۰ فروردين ۹۶

دروغگوترین،در عین‌ حال رویایی‌ترین عاشقانه


فکر میکنم اگر خیلی از ماها با این دید به تماشای فیلم نمینشستیم که "ببینیم این لامصب چیه که همه جوایز رو درو کرده" شاید بیشتر ازش لذت میبردیم.

یه فیلم موزیکال پر زرق و برق از دنیای خیالی، بازی‌های خیلی خوب و جنبه‌ی فنی بی نقص و قطعات موسیقی شنیدنی.

اما به شخصه برای من چند بار پیش اومد که نگاه کنم ببینم چقدر از فیلم مونده و تموم شه! داستان اون کششی که انتظارش رو داشتم نداشت و کسلم کرد  البته که این نظر شخصیمه :))A bit of madness 
is key

To give us new colors to see

Who knows where it will lead us? 

And that’s why they need us

And here’s to the fools who dream 

Crazy as they 
may seem

Here’s to the hearts that break 

Here’s to the mess we make


  • Yas
  • يكشنبه ۲۷ فروردين ۹۶

ببین تولد کیه ♥ـ♥

  • Yas
  • جمعه ۲۵ فروردين ۹۶

امروزه جنسیت یک مسئله‌ی مشکل سازه ولی ما باید حلش کنیم. ما-زن و مرد- باید بهتر عمل کنیم


کتاب "همه باید فمنیست باشیم" کمتر از دو ساعت وقت برای خواندن میخواست.چیزی به دانسته‌های من اضافه نکرد،تکرار چیزهایی بود که خیلی وقت هست میدانیم،حس کرده‌ایم و قبولش داریم.فقط حالا فهمیدم همانطور که ما حق رفتن به استادیوم‌ها را نداریم در آن سر دنیا زنان شهری در نیجیریه حق تنها به کافه رفتن را ندارند.

به نظرم این کتاب را باید آقایانی بخوانند که میگویند شاید قبلتر‌ها اوضاعتان بد بود،اما الان که همه چیز دارید، یا مردانی که از فمنسیم درکی در حد تروریسم دارند


نویسنده:چیماماندا انگوزی آدیشی


نکته:

فمنیسم مخالف هرگونه برتری است و خلاف تصور بعضی‌‌ها سعی در بزرگنمایی زن‌ها ندارند بلکه به برابری اجتماعی سیاسی اقتصادی هر دو جنس معتقد است.فمنیسم در راستای عدالت حرکت میکند پس دلیلی ندارد از فمنیست بودن بترسیم همانقدر که دلیلی ندارد از عادل بودن ترسید!
  • Yas
  • چهارشنبه ۲۳ فروردين ۹۶

I origins


تعطیلات تموم شد و به زندگی عادی برگشتیم و این یعنی سر زدن به فایل فیلم‌ها و انتخاب یکی برای تماشا.قبل از پلی کردن فیلم برای اینکه مطمئن شم وقتمو تلف نمیکنه سرچ کردم و دیدم امتیاز نسبتا خوبی داره و غیر از اون مبحث اصلی فیلم برام جذاب بود : چشم‌ها.

داستان در مورد یه محقق و زیست شناس مولکولی هست که علاقه‌ی خاصی به چشم‌ها داره و طبق عادتش از چشم‌ها عکاسی میکنه و همین عکاسی از چشم‌ها باعث میشه اون وارد رابطه‌ی عاطفی با "سوفی" بشه و از طریق چشمهاش عاشقش بشه.

یانِ دانشمند با دنیای مبتنی بر روابط علمی و منطق در حال تلاش برای رد وجود خالق هستی و سوفی دختری با عقاید نسبتا مذهبی و حتی تا حدی خرافی با هم پیوند عاطفی برقرار میکنن.ابتدای فیلم به همین تناقضات میپردازه، مثل زمانی که سوفی باور داره که طاووس سفید نماد روح پراکنده در جهانه و یان در جوابش میگه چرا فکر نمیکنی دلیل سفید بودنش نبود رنگدانه‌ هست! 

و فیلم با همین سیر نسبتا جذاب طی میشه تا اینکه یه حادثه‌ی غافلگیر کننده رخ میده.

بعد از اون در نیمه‌ی دوم فیلم "تناسخ" مطرح میشه و داستان "چشم‌ها" وارد یه بعد تازه‌ای میشه: دریچه‌ای به روح ...


+نویسنده و کارگردان: مایک کاهیل

۲۰۱۴

IMDb: 7.3-10


  • Yas
  • جمعه ۱۸ فروردين ۹۶
فیلم و کتاب، یه چندتایی عکس،دو سه تا موزیک... لابه‌لاش شاید حرف هم زدیم، از اینور ، اونور...