+چشمانم را باز کردم و روی تخت غلتی زدم.ساعت نشان میداد از چیزی که باید بیشتر خوابیده بودم ولی انگیزه‌ای برای کندن از رخت خواب نداشتم.بعد یک رب پهلو به پهلو شدن‌ها تنها چیزی که مجابم کرد بلند شوم یادآوری این بود که یک بستنی مگنوم گُلد در فریزر دارم.یک بستنی شکلاتی تنها بهانه برای تحرک، به نظر خودم که اصلا اوضاع خوبی نیست!

با خودم فکر کردم بالاخره تابستان از پس چند کاری که خیلی وقت بود توی لیست برنامه‌هایم خط نمیخوردند برآمدم، اما باز یک چیزی این وسط میلنگد.وظیفه وار به کارهایم میرسم،و تمام هفته خودم را به زور از طرفی به طرف دیگر میکشم و باقی وقتم را منتظرم تا به مهلت وظیفه‌ی بعدی برسم! این وسط تمام زمان‌هایم سوخته، تمامش کسالت محض  است.بیکارم و زمان برای هیچ کاری ندارم.یک پارادوکس خسته کننده...

یک هفته شده تصمیم دارم باشگاه بروم،امشب هم برای فردا مصمم هستم اما این خورشید لعنتی که دربیاید، ذره ذره اراده و انرژی من را میمکد و پوسته ی خالی باقی میگذارد که ترجیح میدهد زیر باد کولر لای پتو بپیچد و تمام روز در اتاقی با پرده‌های کشیده سریال ببیند. 


+ممکن است بارها از کنار کسی رد شد و ندید،روی پاگرد پله‌ها به چشم‌های کسی نگاه کرد بی آنکه هیچ چیز غیر طبیعی به نظر برسد.میشود حتی هم کلام شد و در خاطر نماند.اما کسی چه میداند که روزها ، یا سالها بعد همه چیز به طرز عجیبی برعکس نشود.


+واقعا میروید شعرهای علی سلطانی و عرفان پاکزاد و امثالهم را میخوانید؟ لااقل برای ما نفرستید ما همینطوری حالمان ناخوش است!  

سالها بعد در کتاب‌ها مینویسند و مردمانی بودند که با حجم عظیمی از جفنگ گویی‌ها به اسم شعر ، کمر ادبیات پارسی را شکستند!

جفنگیاتشان را با اسم سیمین بهبهانی و صادق هدایت شیر میکردند و اشعار سعدی و حافظ کپشن عکسهای پیتزا و پنیر و چلوکباب سلطانیشان بود.+دست‌های تو انگار

پرچم‌های صلح‌اند
بر خرابه‌ی روزهای من
که جز نشانه‌ای از گنج‌ها در او باقی نیست

"شمس لنگرودی"+تو همیشه شادی ،همیشه میخندی، چشم‌های تو نگاهم را که غافلگیر میکند  همیشه چشمک شوخی در آستین دارند.

به چراغ‌های روبه رو خیره میشوی و میگویی آدم‌ها دنیا را دوست ندارند،مگر اینکه کسی بیاید که کنارش بشود قدری‌ آرامش داشت و دل گرم بود.

نگاهت میکنم،حالا غم درون چشمانت را میشد دید،مثل مچی که باز شده، مثل اتاق مرموزی پشت درهای همیشه بسته.میخندی و میپرسی تو اینطور نیستی نه؟حال تو همیشه خوب بوده...

میخندم و میگویم تحمل زندگی گاهی سخت است...

،

کسی باید باشد، به قول فروغ،کسی که مثل هیچکس نیست.+یک لاک زرد زده‌ام.به نظر خودم یک لاک زرد خورشیدی‌ رنگ است.مرا یاد تابستان میاندازد.یک تابستان گرم و آرام.بیشتر شبیه تابستان‌های کتاب بابا لنگ دراز .رنگ تعطیلات تابستانی جودی در مزرعه‌ی آقای جرویس پندلتون! با یک مزرعه  و یک اتاق زیر شیروانی و نان و مربای محلی و دو سه نفر آدم ساده و مهربان.

لاک زرد خورشیدی‌ام مرا کمی از این تابستان گرم و شلوغ پر از ترافیک تهران نجات میدهد، قدر چند ثانیه افتادن نگاهم به دست‌ها،وقتی ظرف میشورم، در تاکسی را باز میکنم یا باقیِ پول شیر را از آقای فروشنده میگیرم.